window-g47bfa615b_1280

Szkło dźwiękochłonne

Żyjemy w świecie, gdzie hałas jest wszechobecny. Ruch samochodowy z pobliskiej ulicy, przejeżdżające pociągi, zakłady przemysłowe, samoloty, imprezy sportowe itp. generują niechciane przez nas dźwięki, które zmniejszają nasz komfort życia, a często wpływają również negatywnie na nasze zdrowie.

Z powyższych powodów ochrona przed hałasem staje się koniecznością i wpływa bezpośrednio na jakość naszego życia.  Należy się przed nim chronić wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, szczególnie jest to ważne w miejscu naszego zamieszkania. Do tego celu wykorzystuje się produkowane przez naszą firmę szyby zespolone dźwiękochłonne.

Miarą właściwości izolacyjnych szyb zespolonych jest ważony współczynnik izolacyjności akustycznej Rw oraz wskaźniki poprawkowe (C, Ctr). Wskaźniki te definiują uśrednioną wartość decybeli tłumioną przez szybę zespoloną w paśmie od 100 do 3150 Hz.

Aby uzyskać dźwiękochłonne szyby zespolone należy stosować się do kilku zasad:

– zróżnicowanie grubości szkła, tak aby szyby w zespoleniu różniły się grubością o co najmniej 50%

– stosowanie szkieł o większych grubościach od standardowych (6 mm, 8 mm i większych)

– używanie szkieł laminowanych (klejonych)

– wypełnianie przestrzeni międzyszybowych gazami ciężkimi

Wykorzystując w procesie produkcyjnym te zasady jesteśmy w stanie uzyskać dźwiękochłonne szyby zespolone o tłumienie hałasu w przedziale od 28dB do powyżej 50dB.

Z uwagi na to, że na dobór dźwiękochłonnych szyb zespolonych ma wpływ wiele czynników oraz muszą one tłumić hałas z różnych źródeł, doborem takiego szkła powinna się zajmować odpowiednio wykwalifikowana osoba.

W związku z powyższym w procesie doboru szkła dźwiękochłonnego prosimy korzystać z doświadczenia naszych pracowników.

Zrzut ekranu 2022-07-06 o 10.30.44
adult-g781388e81_1280
Ważne linki