Szkło Switch View - termglas

Przejdź do treści
Szkło  Switch View

Szkło Switch View jest technologicznie zaawansowanym rozwiązaniem w zakresie szkła inteligentnego, interesującym ze względu na swoją funkcjonalność oraz bogate możliwości aranżacyjne. Pozwala na zmianę transparentności panelu szklanego od stanu matowego do przezroczystego. Najnowsza technologia daje możliwość sterowania szkłem od pełnej prywatności do pełnej widoczności w czasie krótszym od sekundy.

Technologia szkła Switch View

Technologia szkła Switch View opiera się na specjalnej folii zawierającej ciekłe kryształy (folia PDLC). Przy wyłączonym zasilaniu, cząsteczki substancji ciekłokrystalicznej są zorientowane losowo, co sprawia, że wychwytywane światło jest odbijane i rozprowadzane po powierzchni nadając jej nieprzeźroczysty charakter. Natomiast, kiedy włączymy zasilanie, kryształki zostaną uporządkowane, co pozwoli światłu na swobodne przenikanie i przeźroczystość szkła. Folia PDLC jest laminowana pomiędzy dwoma panelami szkła tworząc panel szkła Switch View, który może być sterowany w sposób wybrany przez klienta (włączniki, piloty,telefony komórkowe, komputery.

Przeszklenie pomieszczeń szkłem Switch View

Przeszklenie pomieszczeń szkłem Switch View jest możliwe w dowolnych rozmiarach i kształtach, dając kreatywnym architektom i projektantom wiele ciekawych i innowacyjnych możliwości przy tworzeniu pomieszczeń komercyjnych, prywatnych, gabinetów,witryn czy sal konferencyjnych. Szkło Switch View może być stosowane, jako ekran projekcyjny do prezentacji czy filmów, oznacza to idealne tło bez potrzeby oddzielnego ekranu. Dzięki szerokiej gamie zastosowań i zalet szkła prywatnego architekci mogą realizować najbardziej śmiałe pomysły. Jest to idealny produkt do stworzenia przeszklonych płaszczyzn, struktur przestrzennych raz konstrukcji wewnętrznych i zewnętrznych.

Zastosowanie szkła Switch View

Biurowe - biura, sale konferencyjne, ekrany działowe w pomieszczeniach biurowych, biura kierowników, drzwi, drzwi przesuwne, oświetlenie dachowe, ekrany projekcyjne.

Domowe - nowoczesne przestrzenie mieszkalne, kabiny prysznicowe.

Hotele - „pokój prywatności” w hotelu, ekran prywatności między łazienką a sypialnią, zewnętrzne okna, drzwi, centrum  konferencyjne, światła na dachu, bary i restauracje, kabiny prysznicowe, przebieralnie, szatnie oraz wiele innych komercyjnych zastosowań.

Sklepy i centra handlowe, instytucje użyteczności publicznej - szpitale (oddział ratunkowy, OIOM, sala operacyjna i wszystkie miejsca, w których zachodzi konieczność ograniczenia widzenia), przedszkola, drzwi przeciwpożarowe, ograniczenie widzenia, wystawy, targi i centra dowodzenia

Transport - wyposażenie samochodów w ekrany prywatności oraz zabezpieczenia między pasażerem a kierowcą, szkło boczne kuloodporne

Zalety szkła Switch View

Funkcjonalność - przejście ze stanu matowego do przeźroczystego w czasie milisekund,

Bezpieczeństwo i trwałość - zastosowanie szkła laminowanego będącego szkłem bezpiecznym z możliwością zastosowania  szkła hartowanego  (ponad siedmiokrotne  zwiększenie  odporności na  uszkodzenia mechaniczne)

Ochrona - szkło prywatne może być łączone ze szkłem kuloodpornym, bezpiecznym i ognioodpornym.

Izolacja akustyczna - podwyższone parametry tłumienia hałasu dzięki zastosowaniu szkła laminowanego.

Kontrola UV - kontrola energii słonecznej wyjątkowa jakość optyczna o doskonałej przepuszczalności.
Specyfikacja techniczna
Maksymalny rozmiar:
1,820 mm x 3,500 mm
Grubość:
8.5mm(4+4mm) do 39.5mm(19+19mm)  
Kolor:
Biały, z możliwością zastosowania
filmów laminacyjnych kolorowych
Kształt:
Każdy, także z otworami i wycięciami   
Typ szkła:
Zwykłe, hartowane, powłokowe, zespolenia
Zasilanie:
65 Volt (± 5 volt), mniej niż 10 watt/m kw.
Szybkość
reakcji:
Ok. 100 millisekund w temperaturze pokojowej
Właściwości
optyczne:
Transmisja światła ok. 75%, Kąt widzenia 150 st.
Żywotność:


Większa niż 10 lat (wewnątrz budynków)
Więcej niż 1 mln cykli (włączenia / wyłączenia)
Wróć do spisu treści